Nasze szkolenie Drukuj Poleć znajomemu

Czego uczymy

Korzenie naszej szkoły wywodzą się z narciarstwa tradycyjnego. Od tego zaczęliśmy.
 Na początku wspieraliśmy się programem SITN–PZN, gdyż on jako jedyny był dostępny i wskazany do prowadzenia tego typu szkoleń.

"Zgodnie z moim doświadczeniem, osoby dorosłe niezmiernie
 trudno jest czegokolwiek nauczyć.
 Dość łatwo jednak stworzyć warunki,
 w których ludzie sami będą się uczyć."

Sir John Harvey-Jones, Making it Happen


Zauważyliśmy jednak, że carving, oprócz nowej konstrukcji i geometrii nart, wniósł również nową techniki jazdy.
Pierwsze doświadczenia związane z nową techniką jazdy, jako szkoła, odkryliśmy już końcem lat dziewięćdziesiątych i opisaliśmy je w pracy ”CARVING – nowy kierunek rozwoju narciarstwa” wydanie z 1998.

Obecnie jesteśmy jedyną szkołą w Polsce i wyjątkową w tym względzie w świecie, posiadającą swój własny, autorski program jazdy na nartach.
Program ten w kolejnych latach ewoluował. Zapraszam, w miarę wolnego czasu, do jego lektury i prześledzenia jego rozwoju w /kolejnych latach/. Obecnie, świadomie z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że kursantów naszych widać na stoku. Wyróżnia ich uśmiech na twarzy i technika jazdy.

Nowa technika jazdy jest już ukształtowana, nasza praca nie spoczęła jednak na laurach, dalej szukamy, tym razem, pracujemy nad nowymi sposobami, nową metodyką pracy na stoku. Minęły już czasy, kiedy uczniowie chętnie ustawiają się w grupkach i ślepo wykonują polecenia instruktorów. Ten typ prowadzenia szkoleń odszedł, u nas, do lamusa. Prowadzimy tak jedynie zajęcia z dziećmi, gdyż wymagają one stałej opieki. Dla nich przygotowaliśmy również przedszkole z wydzielonym pomieszczeniem, gdzie dzieci mogą się ogrzać, osuszyć, odpocząć i pobawić.

Grupy dorosłe prowadzimy na dwa nowe sposoby:

Są to warsztaty, „workshopy”, podczas których na stoku szkoleniowym prowadzone są przez instruktorów różne tematy zajęć związane z techniką jazdy. Warsztaty takie stosowane są podczas szkoleń większych grup 40 osób i więcej, z uwagi na prowadzenie przez kilku instruktorów, kilku tematów zajęć. Kursanci dowolnie wybierają tematy i w dowolnym momencie je zmieniają. Sami decydują o ilości i jakości pobieranej wiedzy. Warsztaty takie sprawdzają się podczas zajęć prowadzonych dla firm, poszerzone są one wówczas o prelekcje i prezentacje nowej techniki na sucho.

Drugi, nowatorski sposób prowadzenia zajęć, to „grupy indywidualne”. Szkolenie takie prowadzone jest również na wyznaczonym ”stoku szkoleniowym”, i dotyczy pracy instruktora z grupą osób krążącą wokół niego. Instruktor pracuje, przez potrzebny czas z jedną osobą, zadaje temat i wypuszcza dając jej czas na opanowanie umiejętności i przechodzi do kolejnej. Uczniowie przez czas trwania szkolenia krążą wokół instruktora wracając do niego i korygując w dowolnym czasie swoje nowe umiejętności. Jest grupa, ale szkolenie prowadzone jest indywidualnie.
W pracy na stoku wykorzystujemy kamerę, dzięki której uczeń sam dostrzega własne błędy i ocenia postępy.


W tym roku szkoła nasza wychodzi poza szkolenia narciarskie. Uważamy, że dobrym uzupełnieniem jazdy na nartach jest joga, która znakomicie relaksuje i rozluźnia człowieka. Dla tego obok szkoleń narciarskich prowadzonych przez nas w Ustroniu, proponujemy również warsztaty jogiczne. Warsztaty z jogi ukierunkowane są pod narty. Specjalny program łączący narty i jogę opracowała Renia Iwaniec. Do lektury jej pracy i wspólnych z nią ćwiczeń serdecznie zapraszamy.

Narty, joga i dobra zabawa, czyli dobra muzyka na stoku i nie tylko. Taniec, to kolejna ciekawostka, którą chcemy wam zaproponować, ale o tym później.

Po zimie przyjdzie wiosna i lato. Nie chcemy z Wami tracić wówczas kontaktu. Świat żagli, czystej i ciepłej wody czeka i wzywa. Może na wakacje znowu się spotkamy?


Strona, którą obecnie przeglądacie będzie się rozwijać. Już teraz znajdziecie tu wiele interesujących rzeczy związanych z zimą i nartami. Zapraszamy do wspólnego odkrywania carvingu, jogi i nie tylko.

Zapraszam Marek Ogorzałek 
 

 
 
 

 


Reklama

  
   

Uwaga! Serwis używa Cookies i podobnych technologii.
Wiecej informacji w Polityce Cookies...
Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki internetowej na ustawienia blokujące zapisywanie plików cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.