Ośrodek w Jasienicy 2014 Drukuj Poleć znajomemu

 

                   JASIENICA 10

Po raz pierwszy witam Was z naszego ośrodka w JASIENICY.
Siedzę przy biurku w SKILABORATORIUM i myślę, jak Wam to wszystko przedstawić?

Zacznę od oficjalnego projekt całego przedsięwzięcia, który w dużym stopnia odzwierciedla, znany już Wam ze strony internetowej, narysowany wspólnie z Kasią, wstępny projekt ośrodka.Siedzę przy biurku w SKILABORATORIUM i myślę, jak Wam to wszystko przedstawić?

To jest aktualny widok budynku ośrodka z góry wraz z wjazdem i parkingiem. Widoczny narożnik domu, obłożony białą folią, z oknami na parterze, to SKILABORATORIUM. Dalej na piętrze jest sala tańca, za nią sala gimnastyczna i na końcu - stajnia.

Widok z dołu, od strony ogrodu. Widoczne murki ogrodowe wykonane z kamienia odzyskanego z fundamentów starego domu. Uzyskaliśmy w ten sposób łagodne ścieżki dogodne do poruszania się na rowerach i wózkach.

Główny korytarz i wejście od ogrodu. Po lewej stronie widać wejście do piwnicy, schody za którymi jest wejście do kuchni. Po prawej stronie, pod betonową belką jest wejście do biblioteki i pracowni plastycznej.

 

Po lewej stronie, przed wejściem do piwnicy (niewidoczne na zdjęciu wyżej), jest wejście do skilaboratorium. Pomieszczenie dzisiaj jest już wymalowane i czeka na zamontowanie kamer, ekranu i SKIPOLa. Za Hanią widoczne jest pomieszczenie socjalne z kanapą dla ważnych gości.

Po drugiej stronie skilaboratorium (również nie widoczne) na zdjęciu wyżej, jest wejście do przebieralni, toalet z przejściem do, wymagającej jeszcze najwięcej pracy, Sali gimnastyczno – akrobatycznej.

Wróćmy teraz do pokazanego już wcześniej korytarza, którego głównym  elementem, są zaprojektowane przez Kasię schody.

 

 

Urokowi schodów dodaje z jednej strony odmurowane wejście do piwnicy.

 

Z drugiej strony klimatyczna kuchnia, z odnowionym własnoręcznie stropem.

 

 

W rogu kuchni brakuje jeszcze pieca chlebowego i wiejskiej kuchni z żeliwnym blatem.
Na środku stanie robocza wyspa do lepienia pierogów i innych kulinarnych wygibasów.

Po drugiej stronie korytarza jest biblioteko – czytelnio – poczekalnia z barkiem i kominkiem.

Dalej jest szerokie przejście, z przygotowanym zjazdem dla wózków, do mocno przeszklonej, pracowni plastycznej.

Nad biblioteko – czytelnio – poczekalnią znajduje się sala tańca, w której dziewczyny już razem z Mysią i Gabrysią tańcują. Trzeba tam jeszcze założyć drewnianą podłogę i wykończyć ściany.

Na koniec stajnia, której brakuje dopieszczenia i zwierzaków - koników, owiec, kóz i mojej krowy - Polci.

Jeszcze ogród z przygotowanym dla rowerów fun-boxem, żabownią z piaskownicą dla najmłodszych.

I dużą przestrzenią sadu starych, tradycyjnych śliw, gruszek i jabłoni.

Całość prawie że gotowa. Jest jeszcze sporo pracy, ale dużo jest już zrobione. Ogród wstępnie wyprowadzony i zadbany. Budynek ośrodka jest w całości zadaszony i zamknięty. Okna i drzwi wstawione. Instalacje elektryczne, kanalizacyjne, wodne i CO odpalone i na zimę gotowe. Zostało kilka pomieszczeń do wykończenia i wyposażenia.

Damy radę. Jak nie w tym roku, to w przyszłym. Czas pokaże.

Dziękuję za uwagę i zapraszam na nasze wyjazdy. W ten sposób przyczyniacie się do realizacji naszych planów, marzeń…i współtworzycie ośrodek w Jasienicy, do czego gorąco zapraszamy.

Marek, Iza, Hania i Kasia

___________________________________________________

 Zobacz - Budowa Ośrodka w Jasiennicy

 
 
 

 


Reklama

  
   

Uwaga! Serwis używa Cookies i podobnych technologii.
Wiecej informacji w Polityce Cookies...
Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki internetowej na ustawienia blokujące zapisywanie plików cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.