Kursy instruktorskie

Kursy przygotowujące adeptów do uczenia narciarstwa są prowadzone dwustopniowo, zgodnie z programem SITN-PZN. Na kursach adepci poznają Program Nauczania Narciarstwa SITN-PZN, naszą TECHNIKĘ PUNKTOWĄ i SKI-LABORATORIUM. Kursy prowadzone są w ośrodku narciarskim Kubinska Hola na Słowackiej Orawie.

KURS KWALIFIKACYJNY:

Przeznaczony jest dla osób mających zamiar uporządkować swoją technikę jazdy i zapoznać się z nauczaniem jazdy na nartach. Kurs ten nie koniecznie wiąże się z dalszą edukacją instruktorską. Można na nim podnieść swoje umiejętności techniczne a umiejętność uczenia innych, pomaga w samo doskonaleniu się.

Do kursu mogą przystąpić osoby, które kończą 16 lat w roku, kiedy odbywa się kurs, posiadają zgodę opiekunów (osoby niepełnoletnie) oraz legitymują się dobrym stanem zdrowia (zaświadczenie lekarskie). Trwa on 6 dni i zakończony jest nieobowiązkowym egzaminem, po zdaniu którego można przystąpić do Zawodów Regionalnych, organizowanych przez wytypowane Szkoły Narciarskie SITN. Po zaliczeniu giganta (min 6 pkt.) można rozpocząć:

KURS na stopień POMOCNIKA INSTRUKTORA PZN.

Celem kursu oprócz doskonalenia techniki jazdy, jest również zdobycie umiejętności obserwacji, analizy i korekty techniki jazdy, (także analiza zapisu video), koniecznych do samodzielnego prowadzenia zajęć.
Zdobywamy umiejętności jazdy sportowej.

Do kursu mogą przystąpić osoby, które kończą 17 lat, w roku trwania kursu, uzyskały na Zawodach Regionalnych minimum punktów (po Kursie Kwalifikacyjnym 6 pkt., bez Kursu Kwalifikacyjnego 8 pkt.), posiadają zgodę opiekunów (osoby niepełnoletnie) oraz posiadają dobry stan zdrowia (zaświadczenie lekarskie). Kurs trwa 2 x 6 dni (część techniczna oraz metodyczno-sportowa) i kończy się egzaminem wewnętrznym z techniki jazdy, instruowania i jazdy sportowej.

Po zdaniu Egzaminu Regionalnego uczestnik kursu otrzymuje stopień Pomocnika Instruktora PZN-Stażysty.

PIERWSZE KURSY KWALIFIKACYJNE

TERMIN 14 -19.12.2009